Podzim 2023 30.11.2023

Podzim 2023

Během podzimu, který podle kalendáře ještě nekončí, se děti zúčastnily akcí s různým zaměřením. Sportovaly, poznávaly život dravců, třeťáci a čtvrťáci plavali a dozvěděli se spoustu informací o vzdálené Kambodže v rámci přednášky v MKD.

Tradičně jsme přijali pozvání na projektový den od ZŠ Jungmannovy sady a pátá třída si vyzkoušela polytechnickou výuku. Ve druhém pololetí se mohou těšit na práci s roboty.

Přijela k nám na návštěvu paní spisovatelka Petra Braunová, která dětem představila své knížky. Prvňáčci se v preventivním programu Městské policie Mělník dozvěděli, „Jak se liška polepšila“.

Školní družina se se vypravila na roudnický zámek, ve kterém se v tomto období objevili čerti. Také se děti z prvního oddělení družiny vydaly navštívit seniory, zazpívat jim a zahrát si s nimi hry.

Žáci ze čtvrté třídy navštívili poslední listopadový den knihovnu, kde se zapojili do vánočního čtení a vánoční animace. Tato akce byla první z mnoha vánočních aktivit, které se v mlazické škole chystají na prosinec.

Fotografie na odkazu: Podzim 2023 | ZŠ Mělník-Mlazice (zsmlazice.cz)